imgDefault
جنگل های چاخانی در آمل مازندران 

جنگل های چاخانی در آمل مازندران 

64 22-دی-1399
جنگل های چاخانی در آمل مازندران 
جنگل های چاخانی در آمل مازندران 

استان مازندران در شمال ایران محل تجمع زیباترین جنگل های کشور است. جنگل هایی که هر گوشه از آنها چهره ی خاصی دارد و به طرز متفاوتی از آدمی دلربایی می کند. یکی از این جنگل ها زیبا، جنگل های اطراف روستای گت کلا با نام چاخانی واقع در شهرستان آمل است.  با تور فامیلی همراه باشید تا این جنگل زیبا را به شما معرفی کنیم.

جنگل های چاخانی در آمل مازندران 

جنگل های چاخانی در آمل مازندران 

از نمادهای طبیعی که حس و حال عجیبی دارد و در شمال ایران می توان نمونه های بی نظیری از آن را یافت جنگل است .گاهی وهم در دل می اندازد و گاهی حس سرحالی را به انسان منتقل می کند.یکی از این جنگل های زیبا جنگل های چاخانی  در شمال گشورمان است این جنکل در روستای ییلاقی گت کلا که منطقه ای بسیار زیبا و البته تا حدی ناشناخته است قرار دارد.

جنگل های چاخانی در آمل مازندران 

این منطقه در اطراف خود جنگل هایی دارد که می تواند مناظری فوق العاده زیبا را در مقابل چشمانتان به عرصه ی نمایش بگذارد. 
این جنگل ها که تحت عنوان چاخانی از آنها یاد می شود اطراف روستا را احاطه کرده و می تواند بهترین تفرجگاه دنج و بکر برای افرادی که قصد سفر به شمال را دارند به شمار آید. 
جنگل هایی که چشم اندازهای منحصر به فردش بهترین گزینه برای ثبت تصاویر هنری و یادگاری است. قطعا گشت و گذار در میان درختان این جنگل ها و مشاهده ی کوه ها و قله های اطراف می تواند جان تازه ای به گردشگران ببخشد و آنها را برای ادامه ی زندگی سرحال تر و شاداب تر گرداند. با ورود به این منطقه حال و هوای خود را عوض کنید و از وجود طبیعت بکر و دست نخورده لذت فراوان ببرید.

جنگل های چاخانی در آمل مازندران 

روستای گت کلا در شهرستان آمل 

روستای گت کلا در ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان آمل، در منطقه ی میان بند در ارتفاع ۱۵۳۰ متری از سطح دریا واقع شده است. این روستا از نظر آب و هوا و چشم انداز از سایر روستاهای منطقه بهتر است و مناظری را پیش روی بازدیدکنندگان و گردشگران قرار می دهد که نظیر آن را در جاهای دیگر از مازندران یا حتی ایران نمی توانند ببینند. 
طبق آنچه از گذشتگان دهان به دهان گشته تا به امروزی ها رسیده روستای گت کلا یکی از قدیمی ترین، بزرگترین و پیشرفته ترین روستاهای منطقه بوده است. 
وجود سنگ فرش، در سمت غرب مسیر راه ششمیر و بازارنک (به معنی بازار کوچک) در سمت شرق، نشان دهنده ی صحت این گفته می باشد. پس گت کلا قدمتی چند هزار ساله دارد. قدمت زیاد ویژگی مهمی است که خود به تنهایی این روستا را به یک جاذبه ی تاریخی تبدیل می کند.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط
مزرعه گل آفتابگردان استارم بهشهر مازندران

مزرعه گل آفتابگردان استارم بهشهر مازندران

گل آفتاب‌گردان یا گل آذرگون گیاهی است یک ساله که تا حدود سه متر رشد می‌کند و گل آن درشت و بسیار زیباست که به قطر ۳۵ سانتیمتر می‎رسد .کشتزار آفتابگردان، چون مزرعه آفتاب است که زیبایی ‎اش چشم هر بیننده‌ای را به خود معطوف می‎کند.

06-بهمن-1399
124 0
مقاله